Truskawka „Grandarosa” NOWOŚĆ już w sprzedaży

sadzonka mulitplat 10 szt

 

sadzonka z multiplatu

 

W ofercie naszego Zakładu jest juz dostępna nowość na rynku odmian truskawek „GRANDAROSA”  

Sadzonki B2 multiplat 10 szt oraz sadzonki z gołym korzeniem CC

Charakterystyka odmiany

Owoce: duże i bardzo duże, stożkowate,
bardzo kształtne, pomarańczowoczerwone, równomiernie wybarwione, o silnym połysku, bardzo jędrne (znacznie jędrniejsze niż owoce odmiany Elsanta), o lekko zagłębionych orzeszkach, umiarkowanie aromatyczne i bardzo smaczne. Miąższ jasnoczerwony, komora powietrzna średniej wielkości; kielich przylegający do owocu, o średnicy zbliżonej do średnicy
owocu i działkach częściowo odchylonych, umiarkowanie trudno oddzielający się odowocu.

Rośliny: wzrost roślin silny, pokrój luźny,
wzniesiony, ulistnienie średnio obfite. Liście jasno zielone, o dość silnym połysku, lekko wklęsłe, o brzegach karbowanych,
tępo zakończonych (półkolistych). Rozłogi liczne, słabo owłosione, o słabym zabarwieniu antocyjanowym. Kwiatostany dorastają do powierzchni liści, ale część może być w nich ukryta. Kwitnienie obfite. Kwiaty bardzo duże, obupłciowe, o kielichu znacznie mniejszym niż korona i nakładających się płatkach korony.


Inne właściwości: odmiana średnio wczesna, odznaczająca się obfitym plonowaniem. Owoce są mało podatne na szarą pleśń. Rośliny wykazują małą podatność na białą plamistość liści oraz na mączniaka prawdziwego truskawki, ale są umiarkowanie podatne na czerwoną plamistość liści i wertycyliozę.

Są również wytrzymałe na przemarzanie.

Grandarosa jest
nową odmianą truskawki przyjętą do Księgi Ochrony Wyłącznego Prawa (KO) pod numerem T-03021-12 w dniu 17.01.2011 roku. Odmiana wpisana jest do krajowego rejestru odmian roślin sadowniczych (KR) na początku 2015 roku.