TRUSKAWKA – Honeoye

Soczyste owoce różnych odmian truskawek na tle uprawianych odmian truskawek w szklarni; Truskawka Honeoye

Honeoye

Odmiana ta tworzy rośliny silnie rosnące, wykazujące niezbyt zwarty, wzniesiony pokrój, o bardzo krótkich pędach i liściach, lecz silnym, mocno rozwiniętym systemie korzeniowym. Wiosną, w maju, pojawiają się obupłciowe kwiaty, a po mniej więcej miesiącu (przełom maja i czerwca) zaczyna się dojrzewanie owoców. Kwiaty wyrastają poniżej liści, przez co są bardziej chronione przed przymrozkami.

Owoce dosyć duże i średniej wielkości, jędrne, bardzo smaczne. Kształt owocu stożkowaty ze ściętym wierzchołkiem i przewężeniem przy kielichu tworzącym szyjkę. Skórka intensywnie czerwona do ciemnoczerwonej u mocno dojrzałych owoców, jednolita na całej powierzchni z silnym połyskiem. Miąższ jasnoczerwony, aromatyczny o przeciętnym smaku.

Odmiana plenna wykazująca zdolność skoncentrowanego dojrzewania owoców. Po kwitnieniu zaczynają wyrastać rozłogi, na których po owocowaniu wykształcają się młode rośliny służące do wegetatywnego rozmnażania.

Honeoye posiada wysoką odporność na mrozy, choroby liści, a owoce odporne są na szarą pleśń. Niestety jej system korzeniowy wrażliwy jest na choroby powodowane przez grzyby z rodzaju Verticillium

Odmianę Honeoye poleca się do uprawy towarowej, ma dużą wartość produkcyjną. Nadaje się również do uprawy amatorskiej. Odmiana ta przydatna jest również do uprawy przyspieszonej.

TOWAR DOSTĘPNY W SPRZEDAŻY!