TRUSKAWKA – Selva

Soczyste owoce różnych odmian truskawek na tle uprawianych odmian truskawek w szklarni; Truskawka Selva

Selva

Odmiana ta tworzy rośliny o wzroście umiarkowanie silnym, luźnym i rozłożystym. Odmiana deserowa truskawek, powtarzająca owocowanie w miesiącu lipcu/sierpniu do przymrozków. Odpowiednio prowadzona może być truskawką tzw. „wiszącą” lub „pnącą”. Okres między owocowaniem pierwszym a drugim nie przekracza 2-3 tygodni, czyli odmiana ta plonuje praktycznie ciągle do przymrozków (w przeciwieństwie do innych odmian powtarzających). Rośliny tworzą bardzo dużo kwiatostanów, dzięki czemu przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wilgoci można uzyskać wysoki plon.

Owoce o smaku przeciętnym, duże do bardzo dużych, jednak o nieregularnych kształtach, często żebrowane, ich skórka jest czerwono różowa z silnym połyskiem, wytrzymała na otarcia, miąższ jest jaśniejszy od skórki, mało aromatyczny, owoce są bardzo jędrne i znoszą dobrze transport.

Odmiana plenna, ze względu na powtarzanie kwitnienia należy pierwsze kwiaty usuwać, aby potem otrzymać większe i zdrowsze owoce. Okres dojrzewania to początek sierpnia do jesieni. Najwyższy plon w drugim roku.

Sadzonki mało podatne na choroby (czerwoną plamistość liści, białą plamistość liści, mączniaka prawdziwego, szarą pleśń, wertycylioze). Średnio wrażliwa na niskie temperatury w okresie zimy. Wymaga nawożenia, bardziej żyznej i wilgotnej gleby i oprysków przeciwko zmiennikom w letnio-jesiennym owocowaniu.

TOWAR DOSTĘPNY W SPRZEDAŻY!